Case na telefon to nie tylko funkcjonalny dodatek, który chroni nasz telefon przed uszkodzeniami, ale również element, który wpływa na jego wygląd. Niestety, po pewnym czasie etui może zacząć żółknąć i tracić swój pierwotny kolor, co z pewnością nie wygląda estetycznie. W tym artykule podpowiemy, co zrobić z zżółkniętym etui na telefon, aby przywrócić mu pierwotny wygląd.

Przyczyny żółknięcia etui na telefon

Zanim przejdziemy do metod usuwania żółknięcia etui na telefon, warto zastanowić się nad przyczynami tego problemu. Główną przyczyną żółknięcia etui są promienie UV, które działają na etui przez długi czas. Dodatkowo, żółknięcie może być spowodowane przez kontakt z olejami i innymi substancjami, które pozostawiają ślady na powierzchni etui.

Metody usuwania żółknięcia etui na telefon

Istnieją różne metody usuwania żółknięcia etui na telefon, ale przed przystąpieniem do czyszczenia, warto upewnić się, że etui jest wykonane z odpowiedniego materiału, który nie ulegnie zniszczeniu w wyniku czyszczenia. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, które pomogą Ci usunąć żółknięcie z etui na telefon:

  1. Pasta do zębów

Jednym ze sposobów na usunięcie żółknięcia z etui na telefon jest użycie pasty do zębów. Wystarczy nanieść pastę na powierzchnię etui, a następnie przetrzeć ją miękką szmatką. Pasta do zębów pomoże usunąć zanieczyszczenia i przywrócić pierwotny kolor etui.

  1. Mleczko do czyszczenia twarzy

Mleczko do czyszczenia twarzy to kolejny sposób na usunięcie żółknięcia z etui na telefon. Wystarczy nanieść mleczko na powierzchnię etui, a następnie przetrzeć ją miękką szmatką. Mleczko do czyszczenia twarzy usunie zanieczyszczenia i przywróci pierwotny kolor etui.

  1. Alkohol izopropylowy

Alkohol izopropylowy to kolejny sposób na usunięcie żółknięcia z etui na telefon. Wystarczy nanieść kilka kropli alkoholu na powierzchnię etui, a następnie przetrzeć ją miękką szmatką. Alkohol izopropylowy usunie zanieczyszczenia i przywróci pierwotny kolor etui.

  1. Kwasek cytrynowy

Kwasek cytrynowy to kolejny 

sposób na usunięcie żółknięcia z etui na telefon. Wystarczy rozpuścić łyżkę kwasku cytrynowego w wodzie, a następnie namoczyć etui na kilka minut w tej mieszance. Po namoczeniu, należy dokładnie przetrzeć etui wilgotną szmatką i zostawić je do wyschnięcia. Kwasek cytrynowy działa jako naturalny wybielacz i pomoże usunąć żółknięcie z powierzchni etui.

  1. Środek wybielający

Jeśli żadna z powyższych metod nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, można spróbować użyć specjalnego środka wybielającego. W tym przypadku należy pamiętać, aby wybrać środek dedykowany do materiału, z którego wykonane jest etui. Środek należy nałożyć na powierzchnię etui i dokładnie przetrzeć je wilgotną szmatką.

Podsumowanie

Żółknięcie etui na telefon to problem, który dotyczy wielu osób. Jednakże, istnieją różne sposoby, które pomogą przywrócić pierwotny kolor etui. Przed przystąpieniem do czyszczenia warto sprawdzić, z jakiego materiału wykonane jest etui i czy wybrana metoda nie uszkodzi go. Pamiętajmy również, że regularne czyszczenie etui może zapobiec żółknięciu i przedłużyć jego żywotność.