Każdy z nas zna to uczucie, kiedy nasz telefon wypadnie nam z rąk i uderza o twardą powierzchnię. To może być prawdziwy koszmar, szczególnie gdy nasz telefon jest nowy i kosztuje krocie. Jednym ze sposobów ochrony naszego telefonu jest używanie etui. W tym artykule podpowiemy, jakie etui najlepiej chroni telefon.

  1. Etui silikonowe

Etui silikonowe to jedna z najpopularniejszych opcji na rynku. Są one miękkie i elastyczne, co sprawia, że łatwo je dopasować do kształtu telefonu. Silikonowe etui są również lekkie i niewielkie, dzięki czemu nie dodają dużo wagi do naszego telefonu. Etui silikonowe nie są jednak najlepsze, jeśli chodzi o ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak uderzenia. Mogą również tracić kolor i trudno je utrzymać w czystości.

  1. Etui TPU

Etui TPU to inna opcja miękkiego materiału, który zapewnia ochronę telefonu. TPU to termoplastyczny elastomer, który jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne niż silikon. Jest on również bardziej trwały i ma lepszą przyczepność, co oznacza, że jest mniej skłonny do ślizgania się z rąk. Etui TPU jest również bardziej odporny na pęknięcia i inne uszkodzenia niż etui silikonowe.

  1. Etui hybrydowe

Etui hybrydowe to połączenie etui TPU z twardszą ramą z poliwęglanu lub innego materiału. Tego rodzaju etui zapewniają doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak upadki i uderzenia. Mają również dobry wygląd i są łatwe w utrzymaniu w czystości. Jedynym wadą etui hybrydowych jest ich waga, ponieważ są one cięższe niż etui silikonowe lub TPU.

  1. Etui pancerniki

Etui pancerniki to najbardziej wytrzymała opcja z dostępnych na rynku. Są one wykonane z twardych i trwałych materiałów, takich jak poliwęglan i TPU. Etui pancerniki są w stanie znieść najcięższe uderzenia i upadki, a niektóre modele posiadają dodatkowe funkcje, takie jak wyjmowane klipsy, zabezpieczające ekrany i wiele innych. Jedyną wadą etui pancerników jest ich waga i objętość.

Podsumowanie

Wybierając etui na telefon, warto wziąć pod uwagę nasze potrzeby i styl życia. Dla osób, które chcą lekkiej ochrony i modnego wyglądu, najlepszym wyborem będą etui silikonowe lub TPU. Dla osób, które potrzebują większej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, etui hybrydowe lub pancerniki będą najlepszym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że im bardziej wytrzymałe etui, tym zazwyczaj jest cięższe i mniej komfortowe w użytkowaniu.